idź do strony głównej [WRO 03 Globalica]
English

The point is...

Canada Council for the Arts

Jarosław Kapuściński

Performance-wykład intermedialny The point is... zainspirowany jest książką Wasyla Kandinskiego Punkt, linia, a płaszczyzna, w której autor podejmuje próbę metodycznej i obiektywnej klasyfikacji podstawowych graficznych środków ekspresji. W praktyce opinie artysty okazały się dość subiektywne, a ton w jakim zostały wyrażone sam w sobie ekspresyjny.

The point is... jest żartobliwym przeniesieniem tego quasi naukowego przedsięwzięcia w sferę intermedialną. Punkty w obrazie zderzane są z gestami muzycznymi i wyrażeniami słownymi aby "metodycznie" ukazywać wielość wymiarów "punktu intermedialnego."

Rozdziały:

 1. Obraz
 2. Dźwięk
 3. Tekst
 4. Czas
 5. Pozycja
 6. Niedyspozycja
 7. Wielkość
 8. Jasność albo
 9. Historia
 10. Kolor
 11. Prawda
 12. Dotyk
 13. Mniej więcej
 14. Zapach
 15. Wymiar duchowy

Jarosław Kapuściński

Jarosław Kapuściński jest kompozytorem i pianistą intermedialnym, którego prace prezentowane były m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej (MOMA),ZKM w Karlsruhe, Palais de Tokyo w Paryżu oraz Muzeum Reina Sofia w Madrycie. Był wyróżniony szeregiem nagród, w tym na Festiwalu Filmu o Sztuce UNESCO w Paryżu, VideoArt Locarno, Manifestation Internationale Video et Art Electronique w Montrealu. Po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie Kapuściński doktoryzował się na Universytecie Kalifornijskim w San Diego.